Book Close
Close Close
I'd like to book a

ÇANAKKALE’NİN “3 Kademeli Sürdürülebilir Turizm Sertifikası”nı ALAN İLK VE TEK 4 YILDIZLI OTELİ


AKOL HOTEL , Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TGA’nın öncülüğündeki sürdürülebilir Turizm Programının 3 kademeli ve 42 kriterden oluşan tüm aşamalarını tamamlayarak, ENPROIST DANIŞMANLIK FİRMASI danışmanlığında, “Sürdürülebilir Turizm Sertifikası”nı Çanakkale Bölgesi’nde alan ilk ve tek 4 yıldızlı oteli oldu.


Sürdürülebilir Turizm alanında en yaygın ve en üst standartları belirleyen GSTC, Rainforest Alliance, Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP), Birleşmiş Milletler Vakfı (BM Vakfı) ve Birleşmiş Milletler tarafından başlatılan, 2007 yılında yapılanan ve 32 ortaktan oluşan bir koalisyon olup; Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TGA’nın öncülüğünde, Ocak 2022 senesinde Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi – Global Sustainable Tourism Council (GSTC) ile işbirliği anlaşması imzalandı.


Türkiye Yeşil Turizm programı denetimleri, GSTC adına yetkilendirilmiş olan ASI (Assurance Services International) tarafından akredite edilen kontrol kuruluşları ve bu kontrol kuruluşlarında çalışan akredite denetçiler tarafından yapılmakta olup; AKOL HOTEL, Control Union Gözetim ve Belgelendirme Ltd. Şti. tarafından denetlenmiş ve “Sürdürülebilir Turizm Belgesi”ni almaya hak kazandı.

Akol Hotel | Fotoğraf Galerisi